Tanulmányozzátok az Írásokat!

„Vizsgáljátok az Írásokat, hiszen azt gondoljátok, hogy azokban van az örök élet számotokra. Éppen azok tesznek tanúságot rólam”  – vallotta Jézus. (Jn 5,39)

A december 12-i szentmisét követően a Közéleti Kávéház programsorozat keretében élénk szellemi párbeszédnek lehettünk részesei a plébániai nagyteremben. Dr. Benyik György és beszélgetőpartnere, Dr. Szalay István által ízelítőt kaptunk az ószövetségi és újszövetségi írásokról keletkezéstörténetéről.

Érdekfeszítő történeteket hallhattunk Ábrahámról, az apokrif iratokról, a kumráni tekercsekről, Szent Pálról. Benyik atya mesélt a híres zsidó történetíróról, Iosephus Flavius-ról, aki a zsidó háború idején a felkelők egyik parancsnoka volt Galileában, majd átállt a rómaiakhoz és Vespasianus, Titus és Domitianus római császárok pártfogoltja lett. Ő Jézusról is említést tett a Testimonium Flavianum szövegében: „Ezekben az időkben élt Jézus, egy bölcs ember, ha ugyan embernek kell nevezni őt.”

György Zsuzsanna

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük