Szerzeteseink

Mária Műve, vagyis a Fokolár közösség

Plébániánk területén két Fokolár található, egy női és egy férfi, melyeknek működési köre a Dél-alföldi régióra terjed ki. A fokolár szó családi tűzhelyet jelent olasz nyelven. Az alapító Chiara Lubich (1920-2006). Az általa alapított mozgalom hivatalos neve: Mária Műve. További információ a fokolare.hu honlapon található. A fokolárban a szűzek és a házasok egy közösséget alkotnak.

Az újszegedi férfi fokolár tagjai:
Ferenczy Zoltán: lelki kísérő, pályázati projekt koordinátor.
Bohán Zoltán: a 9-18 éves korosztályú fiataloknak országos felelőse, a Szegedi Tudományegyetemen dolgozik rendszergazdaként, plébániánkon áldoztatói megbízatással rendelkezik.
Tari Sándor: jelenleg az Egyház társadalmi tanításának megtestesítésével foglalkozik (Tágas Tér Fesztivál, Országos Vidéktalálkozó), ezermester.
Házasok: Szabó Zoltán: három gyermek édesapja, feleségével együtt egy fiatal házasokból álló csoport vezetője, a Megyei Agrárkamara munkatársa.
Erhardt Gyula: öt gyermek édesapja, feleségével együtt, országos családfelelős, nyugdíjas villamosmérnök.
Fábri Andzsej: négy gyermek édesapja, fiatalokkal foglalkozik, a Budapest-Esztergomi egyházmegye munkatársa.
Ivánszky Gábor (álló sor, balra az első): 2019. áprilisában elhunyt.

Szalvátor nővérek

2007-ben Újszegedre költöztek a Szalvátor nővérek: Moser Erika, Jyothi Jampana és Anna Maria Pelka.

Rendházuk: Bérkert u. 35. Folytatják a hagyományokat Agócs Rózsa Ludviga nővér és társai nyomdokain. Profiljuk: az ifjúságpasztoráció és a misszió