(Május 25) – Óföldeáki zarándoklat

Május 25-én, szombaton Óföldeáki Zarándoklatra és találkozóra hívnak bennünket.

Az ünnepi szentmise du. 4 órakor lesz szabadtéren, a felújított templom előtt. Kérjük a zarándokokat, hogy az étkezésről mindenki maga gondoskodjon. Az egyéni „batyus ebéd” elfogyasztására a helyszínen lesz lehetőség.

A zarándoklat a szokott formában fog történni.

Terveink szerint három helyszínről indul gyalogos zarándokcsoport Óföldeákra:
Szegedről (korai indulással) 7:00
Makóról (korai indulással) 7:00
Földeákról (délelőtti indulással) 11:00

A makói zarándok csoportot Pálfai Zoltán makói plébános vezeti. A csoporthoz való csatlakozással és egyéb információval kapcsolatban keressék bizalommal a plebania.makobelvaros@gmail.com címen.

A zarándoklatra, illetve a fent megnevezett zarándok csoportokhoz az alábbi űrlap kitöltésével lehet jelentkezni 2024. május. 18 (szombat) 23:59-ig erre a linkre kattintva!

A zarándoklat szabadtéri programjai Óföldeákon:
10:30 Gyülekező a földeáki templomban
11:00 Zarándokok indulása Földeákról
13:00-13:30 várható megérkezés Óföldeákra
14:00 Szabadidős programok, beszélgetések, találkozások
15:30 Mária litánia
16:00 Ünnepi szentmise (szabadtéren)

A program alatt 14 órától gyónási lehetőség is lesz.

A programért összesen 1 pontot lehet elszámolni a SZEKI Előmeneteli Rendszerben a lelki vagy a közösségi modulban (egyénileg keresett zarándoklat).

Óföldeáki Ifjúsági Zarándoklat

Sok szeretettel hív és vár Benneteket és hittanosaitokat az Ifjúságpasztorációs Iroda (IPC) az Óföldeáki Ifjúsági Zarándoklatra!

Korosztály: 13-18 év
Teljesítendő táv: 28 km
Indulás: 7:00 Algyő, Szent Anna Plébánia (6750 Algyő, Tüskevár u. 1.)
Szentmise: 16:00 Óföldeák

A szentmisére szeretettel hívjuk a gyermekek szüleit is! Hálásak lennénk, ha besegítenének a fiatalok hazajuttatásában. A kísérő katekétákat is várjuk a zarándoklatra! Ha esetleg nem tudja teljesíteni a megadott távot, akkor csatlakozhat a rövidebb 10 órakor földeáki templom elől induló útra.

A programért összesen 3 pontot lehet elszámolni a SZEKI Előmeneteli Rendszerben a lelki vagy a közösségi modulban (egyénileg keresett zarándoklat), ha legalább 4 gyereket hoznak. A regisztrált fiataloknak és katekétáknak szerény uzsonnát biztosítunk!

Jelentkezni ezen a linken lehet!
Jelentkezés: 2024. május 15. éjfél