Szegedi Szülők Kórusának hangversenye

Augusztus 6-án telt házzal kitűnő hangulatú hangversenyt adott a lelkes anyukákból álló kórus, Berényiné Ale Krisztina tanárnő vezetésével, Guba Tünde Bettina művész-tanár zongora kíséretével, aki szólistaként is a magas szintű muzsikálás élményében részesítette a hallgatóságot.

Előadásában híres filmzenékből hallhattunk részleteket. A kórus repertoárja is inkább a könnyedebb, szórakoztató műfajból áll.

Minden zeneszám között a kórus egy-egy tagja számolt be a kezdetekről, a célokról, a támogatókról. E néhány mondatos felolvasásokból kiderült, hogy nemcsak a zene építő ereje tartja össze ezt a közösséget, hanem a segítségnyújtás is, ezért részt vettek/vesznek jótékonysági koncerteken. Egy éve egyesületként működnek, egyik legfőbb vágyuk, minél több embert szeretnének énekükkel boldogítani. Áldás legyen munkájukon!

Lucz Ilona