Pünkösdi szekvencia éneklése a Teréz anya templomban

A szekvencia szó a latin eredetű sequor, ’követ’ jelentésű igéből származik, amely a zenében valamely motívum többszöri megismétlése a szomszédos hangfokon. Írásos hagyománya a 9. század óta ismert. Jelenleg az egyházi évben öt ünnepi alkalommal éneklünk szekvenciát: húsvétkor „A húsvéti Áldozatnak dicséretet” (Victimae paschali laudes), pünkösdkor a „Jöjj, Szentlélek” (Veni Sancte Spiritus), továbbá Aquinói Szent Tamás az Oltáriszentséget magasztaló imáját Úrnapján, „Dicsérd, Sion, Üdvözítőd” (Lauda Sion Salvatorem), a gyászmiséken felhangzó „a harag napja” (Dies irae), valamint a kereszt alatt levő Szűz Mária érzését megéneklő „Áll a fájdalmas Anya” (Stabat Mater dolorosa) kezdetűt.

(forrás: Magyar Katolikus Lexikon)

Nézze meg Király László és Zsuzsa éneklését a Teréz anya templomban:

0 hozzászólás

Hagyjon egy választ!

Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?
Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük