Gyuris György templomi szolgálata

Elmondása szerint Gyuris György testvérünk 1984-ben költözött családjával Újszegedre, s hamarosan rendszeresen részt vett a Fő fasor 101. szám alatti magánházban tartott szombati szentmiséken.

Először Mátyás János plébános hívta meg az áldoztató szolgálatra, de végülis Kiss Imre atya idején vállalta el a megbízatást, és az azóta eltelt másfél évtizedben rendületlenül segített az oltár körül: gondosan előkészítette a szentmisét, ministrált, felolvasott és áldoztatott.

Előrehaladott kora és megrendült egészsége miatt kérte, hogy mostantól ne kapjon beosztást – továbbra is velünk imádkozik, de inkább átadja helyét a fiatalabbaknak. Az Úr vezérelje őt és áldja meg szolgálataiért!

Thorday Attila, plébános

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük