Gondolatok Szeged római katolikus egyházi zenéjéről és a Szegedi Szimfonikus Zenekarról

Közösségünk jeles tagja, Aradi Marika a fenti címmel írt dolgozatot a karantén idején a Szegedi Szimfonikus Zenekar karmesterének, Gyüdi Sándor felhívására. Július 23-án a csütörtöki Társaskör nyári programsorozatában e dolgozat alapján tartotta Marika figyelemre méltó előadását.

Érdekes információkat, színes történeteket hallottunk többek között Szeged egyházzenei életének kezdeteiről, a szimfonikus zenekar tagjainak megjelenéséről templomaink zenei életében, valamint az Aradi család egyházzenei kapcsolatáról, a régi szegedi kántorok megbecsültségéről. Nehéz besűríteni bő egy órába ezt a nagy kiterjedésű anyagot, bizonyára lesz folytatása a megkezdett gondolatoknak!

Lucz Ilona

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük