Zenei élmény a Szent Erzsébet búcsún

A templombúcsúnkról szóló korábbi beszámolóhoz kapcsolódva, kiegészítésként szeretnék még néhány fontos eseményről említést tenni.

A Pechan Zoltán vezette Schola Ének-és Zenekar lelkes, szívmelengető muzsikája mellett áldozás alatt Alessandro Marcello méltán híres és gyönyörű d-moll oboaversenyének II. Adagio tétele hangzott el Kovács Judit klarinét-átiratos remek előadásában, édesapja, a kántorunk Kovács Gábor orgonakíséretével. Hálásan köszönjük közreműködéseteket!

Komárominé Soós Éva kreatív, díszítő ötletei mindig ámulatba ejtenek. Csodálatos volt az Erzsébet oltár! Köszönjük alkotói tevékenységét!

A búcsúi misét követően Sallay Gergely – aki egy sokoldalúan tehetséges, fiatal művészember (karvezető, gitárművész, költő, író) – adott jó hangulatú gitárkoncertet. Műsorában többek között J.S. Bach, Robert de Visee, Francisco Tarrega művei szólaltak meg. Színes programot állított össze: – a teljesség igénye nélkül sorolva – hallottunk preludiumot, barokk táncszvit tételeket, illetve egy témára különféle karakterű variációkat is.

Köszönet előadóművészünknek, – aki fájós kezével is vállalta – hogy szeretetből, Szent Erzsébet-templomunk búcsúja zárásaként megörvendeztet bennünket és ajándékul szép koncertet ad nekünk.
Lucz Ilona

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük