Útra keltünk, hogy életet merítsünk!

A május 25-én, szombaton tartott egyházmegyei zarándoklaton újszegedi plébánia hívei közül is többen részt vettünk. Földeáktól Óföldeákig tartó 6,3 km-es utat gyalog, kerékpárral, babakocsival és botosokkal népesítettük be.

Testi épségünkről és lelki töltődésünkről jól szervezett csapat gondoskodott. Indító gondolatokat, program ismertetőt, énekfüzetet már az induláskor, a földeáki Szent László templomban kaptunk.

Az óföldeáki   Szűz Mária Keresztények Segítője titulusú templom a XV. században épült, amely az árokkal és fallal körülvett Árpád-kori gótikus erődítmény-templomra épült. Hűs falaival enyhülést adott a fáradt zarándokoknak. Útközben hazafelé eldöntöttük, hogy a jövőre is eljövünk, hiszen lelkileg növekedve térhettünk haza.

Csizmadiáné Kati