Orgonamuzsika Mária hónapjában

2 tehetséges művészjelölt fiatalember, Csőköly Bence és Balog Szabolcs orgonajátékában gyönyörködhettünk május 7-én este a Szent Erzsébet templomban, az Egyházzenei hónap rendezvénysorozat keretében.  Mindketten a SZTE Bartók Béla Művészeti Kar hallgatói, Bence III. éves, Szabolcs II. éves, tanáruk Kuzma Levente orgonaművész.

Előadásukban hallhattunk egy-egy komoly koncentrációt igénylő összetett művet a barokk kor legnagyobb zeneszerzőjétől, Johann Sebastian Bachtól (1685 – 1750), majd César Franck (1822 – 1890) a romantika nagyhatású kiválóságának darabjaiból szólaltattak meg két gyöngyszemet színesen, remek regisztrációval.

Az első két alkotást Csőköly Bence, míg a másik kettőt Balog Szabolcs keltette életre.

A koncertjük előtti „felhőszakadás”bizonyára többeket visszatartott a hangversenyre jöveteltől, valamint Szeged más templomaiban is ugyanebben az időpontban zajlottak egyházzenei programok, talán ennek tudható be, hogy igen kevesen voltunk, ám annál lelkesebbek. Nagy tapssal köszönte meg a hallgatóság a szép élményt a két fiatal muzsikusnak.

Reméljük, a jövőben halljuk még játékukat templomunkban!

Köszönet és elismerés illeti tanáruk, Kuzma Levente művészi munkáját!

Műsoruk a következő darabokból álltak:

  1. S. Bach: c-moll fantázia és fúga BWV 537
  2. Franck: a-moll korálfantázia
  3. S. Bach: c-moll Triószonáta – I. tétel Allegro BWV 526
  4. Franck: Grande Piéce Symphonique

 

Lucz Ilona

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük