Munkálatok az újszegedi temetőben

A szőregi úton levő sírkert kilenctized része az újszegedi katolikus plébánia, míg a város felé eső egytized része az újszegedi református egyházközség tulajdonában van. Amint képes beszámolónkból is látszik, a mintegy 30 méter magas nyárfák belseje elkorhadt, és így életveszélyessé vált.

A temető gondnoka Bauer Tamás, a sírkert gondozói, Kulik László és Tóth Zoltán plébániánk alkalmazottjai, akik lehetőségeik és legjobb belátásuk szerint méltó módon előkészítik a temetéseket, és folyamatosan rendben tartják a sírok közötti utakat.

A síremlékekre és emberi életre veszélyes 15 darab nyárfa kivágása napjainkban történik. A szakemberek alpinista technikával és kosaras autóval közelítik meg a fákat, hogy kis darabokra szeletelve óvatosan engedjék le a sírok közé.

Még vadméhek által kialakított lépes mézet is találtak az odúkban…

Terveink szerint örökzöld facsemetéket ültetetünk majd a kivágott fák helyébe, amelyek néhány év múltán szintén árnyat adnak, de nem nőnek túl magasra, s így nem veszélyeztetik majd a síremlékeket.

Thorday Attila, plébános

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük