Ministráns-kirándulás Pálosszentkútra

Feledhetetlen számunkra, hogy tavaly ilyenkor Brenner János boldoggá avatásán vettünk részt Szombathelyen. Idén Szent József, a munkás ünnepnapján néhányan a ministránsok közül ismét fölkerekedtünk. Ezúttal a Petőfiszállás-Szentkút kegyhelyen a pálosrendi Barnabás atya fogadott minket.

Miután bemutatta a rend és a kegyhely történetét, az otthonról hozott szendvicseinket elfogyasztva focizni indultunk. Az 55 perces játékidő alatt összesen 18 gól született. A testmozgás után az Eucharistia nevű társasjátékkal fejlesztettük hitbéli tudásunkat.

Végül zsolozsmával és szentmisével zártuk a napot. Ezúton is biztatjuk a fiúkat az oltárszolgálatra, melyre jelentkezni Attila atyánál lehet. (Ez a beszámoló a hazafelé úton, az autóban született, hogy olvasható lehessen a Hírmondó májusi számában.)

Pechán Szabolcs, Körmöczi Laci és Koczó Jocó

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük