Krisztus feltámadt! – Valóban feltámad az Úr, allelúja!

Pál apostol már arra tanít bennünket, hogy „a keresztségünkben eltemetkezünk Krisztussal együtt a halálba, de vele együtt feltámadunk.” (Róm 6,8) Mit élünk át keresztségünkben? Egy életen át tanuljuk, mit kaptunk Istentől. Életünk szépsége nemcsak földi életünkben mutatkozik meg, hanem az örök életben.

Nem idegen Istentől, hogy küzdelmek között kell élnünk. Életünk során nekünk is meg kell halnunk bizonyos dolgoknak azért, hogy Jézus felemelhessen bennünket és új teremtményekké válhassunk Krisztusban. Akiket gyermekkorukban kereszteltek meg, azoknak szülei, keresztszülei tettek ígéretet arra, hogy Krisztus tanításában nevelik fel a gyermeket.

Aki felnőttként keresztelkedik meg, maga tesz ígéretet arra, hogy újjászületik Krisztusban. De hogy ezt az ígéretet ne feledjük el, Jézus feltámadásának ünnepén megújíthattuk keresztségi fogadalmunkat és egyben egyházunkba fogadhattuk Anitát, aki ezen a szent éjszakán felnőttként részesült a keresztény beavatás szentségeiben (keresztség, bérmálás, szentáldozás). Attila atya mintegy a Szent Háromnap folyamatos ünnepének zárásaként mondta: Hálát adok, hogy békében vagyunk együtt és így tudunk ünnepelni!

Homoki-Nagy Mária

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük