Közép-Európa története a közép- és újkorban

Kelet-Európa története szorosan összefonódott a történelem során Magyarország történetével. Illik ismernünk nem csak a tőlünk nyugatra eső országok történetét, hanem néha keletre is pillantanunk. A középkorban jól tudták ezt, hogy a tőlünk keletre eső területek is fontosak számunkra. Pont, amikor Ukrajnában véres háború dúl, érdemes megismernünk ennek a régiónak a történetét, hogy pontosítsuk ismereteinket, finomabban lássuk a problémákat is ezen a területen.

Előadásunkban elhangzott Kelet-Európa korai története, a Lengyel Királyság története, Oroszország kialakulása, és az ukránok korai történetéről is volt szó. Nem politikailag tárgyaltuk a dolgokat, hanem a szélesebb kulturális összefüggéseket próbáltuk felvázolni a térségben.

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük