Elsőáldozó-jelöltek felkészítése

Április 29-én a plébánián tartottuk az elsőáldozásra készülő gyerekek immár 4., közös felkészítő alkalmát, amely során megismerkedtek Franz Kett Pedagógiai Módszertanának Padlókép-készítés módszerével. A gyerekek az iskolai hittanórákon, és a szombatonkénti közös felkészítéseken folytatják a szentségfelvételhez szükséges ismereteik elsajátítását.

Az elmúlt szombati találkozás témája a szentségek témaköre volt, s azon belül is kiemelt figyelmet szenteltünk az Oltáriszentségnek. Ezt követte egy kreatív foglalkozás, ahol megalkották a saját személyiségükhöz legjobban passzoló Oltáriszentséget ábrázoló könyvjelzőt.

A szülők és gyermekeik együttműködésévek kialakított padlókép közösségi élményként kívánta megörökíteni a jelöltek egy csapatként történő fellépését. Minden jelenlévő ehhez adta keze munkáját. A könyvjelzők készítésével a minden gyerek választott egy számára legfontosabb értéket képviselő gondolatot, amihez kötődni tud a mindennapokban. Így jött létre az együttes munka gyümölcse.

Várjuk a családokat a vasárnapi szentmisére, és kérjük híveink imádságát a leendő elsőáldozóinkért.

Jankainé Rácz Nikolett

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük