Elsőáldozásra készülnek a gyerekek

Újszegeden 26 gyermek készül, hogy életében először találkozhasson Jézussal az Oltáriszentségben. Idén immár a 4. alkalommal találkoztunk az elsőáldozásra jelöltek csoportjával. Közös készületünk ezen pontján igyekeztünk elmélyíteni az Eucharisztia fogalmát. Közelebb hozni a gyermekekhez keresztény hitünk legtitokzatosabb valóságát.

Az előző évek gyakorlata rámutatott, hogy egy rövid drámajáték milyen közel hozhatja hozzánk egy hősies kisfiú történetét, miközben átérezzük az Oltáriszentség tiszteletének fontosságát is. Megjelenítettük Szent Tarzíciusz történetét, aki a III. században gyermekként élte át Valeriánus császár keresztényüldözését, és életét adta az Oltáriszentség védelméért.

A foglalkozás végén a gyerekek nagy átéléssel mutatták be szüleiknek a jelenetet. A május 28-án, szombat délután tartandó következő alkalommal egy bibliai történetet dolgozunk fel, melyre szeretettel várjuk az elsőáldozásra készülő gyerekeket, szüleiket és keresztszüleiket.

Gilice Attila, hittanár

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük