Betlehemi történet – Kárpát-medencei népdalokkal és népénekekkel elmesélve (videó)

Az Újszegedi Szkóla 2024. január 7-én az Erzsébet-templomban megtartott vízkereszti hangversenyén a gyermekkar kíséret nélkül énekelt. Nagyon sok énekünk van karácsonyról, Jézus születésének történetéről. Ezekből válogatva, a dalokat egymáshoz illesztve kikerekedik a betlehemi történet.

A dalok a KÉSZ „Kárpát-medencei népének gyűjtemény” és Volly István „Karácsonyi és Mária énekek” című kiadványából valók. Kivétel József Attila: „Betlehemi királyok” című verse, melyet Tamás G. Alajos zenésített meg – ez nem népdal, de szövege jól illeszkedik a történetbe. Az utolsó dal Kodály Zoltán feldolgozásában szólalt meg.

A kórus tagjai és szólistái: Csáky Emília, Csáky Luca, Kulik Zsuzsa, Pap Jerne Zsófia, Siklós Eszter, Sóti Luca, Vér Krisztina és Vér Nikolett; továbbá Siklós Ádám, valamint vendégként közreműködött Szijjártóné Szabó Zsuzsa (fuvola), Siklósné Pechan Szilvia (hegedű).

A dalokat válogatta és vezényelt: Pechan Zoltán.

Videó: Körmöczi László.

Az eseményről készült videót itt tekintheti meg:

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük