Bemutatkozik a Bibliaolvasó közösség

Több mint hat éve alkotjuk azt a bibliaolvasó közösséget, amely egy korábbi plébániai csoport tagjaiból alakult. Kezdetben a vasárnapi evangéliumi szakaszt olvasgatva a ránk gyakorolt hatásáról beszélgettünk. Majd kíváncsiak lettünk a Jelenések könyve lehetséges értelmezéseire, s ez több hónapon át lekötött bennünket.

Ezt követően az Ószövetség felé fordultunk: a Tórával való ismerkedés is hosszú időt igényelt. Olvastuk Jákob fiainak történetét, majd a Kivonulás könyve és a Második Törvénykönyv egyes fejezeteit is.

Nagyon tanulságos volt Carlo M. Martini: Minden utamon Te vezettél című lelkigyakorlatos műve. A könyv Mózes történetén át, nyolc elmélkedésen keresztül segítette lelki fejlődésünket egy éven át.

Az elmúlt évben Józsue, a Bírák, Rút majd Sámuel 1-2. könyvével ismerkedtünk. Idén a Királyok könyvét kezdtük el olvasni, s még bizonnyal sok-sok érdekesség vár ránk!

Égető Zsuzsanna

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük