Beatmise a templomkertben

Az eucharisztikus ünneplésre a harmadik vasárnapon is megtelt a templomkert, ahol az Antióchia-közösség fiataljai ajándékoztak meg bennünket zenei szolgálatukkal. (Itt hívjuk fel Olvasóink figyelmét arra, hogy a július 26-án, vasárnap 9.30-as szentmisén szintén az antiochiás fiatalok vállalták a zenei szolgálatot.) 

A szentmise olvasmányainak üzenetét a közelmúltra vetítve plébánosunk arról szólt, hogy istenkapcsolatunkat és emberi kötődéseinket milyen sokféleképpen éltük meg a veszélyhelyzetben, amelyben a megújulás és a felismerések lehetősége is ott rejlett számunkra. Példaként egy nagyszülő szavait idézte, aki a nehézségek idején tapasztalta meg igazán, mennyire szereti őt a családja. Attila atya örömmel jelezte ebben a szentmisében, hogy a következő vasárnap már a felújított templomban ünnepelhetünk, s hogy reményei szerint jó szívvel emlékszünk majd ezekre a különleges alkalmakra. S valóban: a kertre pillantva gondolatainkban most már mindig jelen lehet az ünneplő sokaság, mint ahogyan a nagyteremben is ott világíthat egy képzeletbeli örökmécses.

Péterffy Gabriella

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük