Az Öröm útja az Erzsébet-templomban

A nagyböjti időszakban a pénteki napokon Jézus keresztútját jártuk. De vajon ki vállalkozott már arra, hogy nagyböjti keresztút mintájára végig járja Jézussal az öröm útjának stációit is? Azt az elsőt csak ezért a másikért járta végig. Hiszen ő maga mondta: »Ezeket azért mondtam nektek, hogy az én örömöm legyen tibennetek, és örömötök ezzel teljes legyen.«”

A keresztút állomásait végső soron, a hagyomány alapján, a szerető utókor állította össze, az Öröm Útját pedig maga a Szentlélek, ahogy az Újszövetség lapjain találjuk a föltámadott Jézus megjelenése örömének állomásait, aki most minket szólít: „Aki utánam akar jönni, vegye föl minden nap örömeit, és kövessen engem!” Találkozzunk hát a Föltámadottal a húsvéti időben, csütörtök 17.30-kor az Erzsébet-templomban!

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük