A Szegedi Ökumenikus Kórus hangversenye

December 17-én, kedden az esti szentmise után a kórus az immár hagyományosnak tűnő „Dicsérje minden nemzet, dicsérje az Urat” taize-i énekkel vonult be.

A két karnagy, Baloghné Kovács Magdolna és Nagy-Szabó Kornélia ezúttal is ragyogóan irányították a kórust. Műsorukat többségében a francia barokk korból származó kórusművek alkották, de elhangzott Halmos László Karácsonyi miséjéből is két tétel, valamint amerikai szerzőtől is hallottunk műveket.

A hangverseny zárásaként a mindenki által jól ismert „Dicsőség mennyben az Istennek…” kezdetű népszerű karácsonyi ének csendült fel a kórus előadásában Tóka Szabolcs orgonakíséretével, improvizációjával, de a templom teljes hallgatósága is lelkesen kapcsolódott be az éneklésbe.

Nagyon szép élményt kaptunk, köszönet a kórus vezetőinek, minden tagjának, orgonaművésznek egyaránt! Áldás legyen munkájukon!

Lucz Ilona