Napi, online szentmise közvetítések

Naponta 18 órakor szentmisét közvetítenek a Dóm téri Szent Gellért Szeminárium (papnevelő Intézet) kápolnájából, amely http://szeged-csanad.hu/mise webcímen érhető el.
Fogadjuk meg Plébánosunk figyelmeztetését a szentmise közvetítésekkel kapcsolatban, miszerint Az eucharisztikus ünnep nem nézelődésre való, hanem aktív bekapcsolódásra hív.
Ezért az a kérésem, hogy csakis úgy nézzétek meg e felvételt, ahogy a templomi szentmisén is részt vennétek:
– csak akkor kezdjetek bele, amikor rá akartok szánni a teljes időt,
– közben nem telefonáltok, nem mentek ki a fürdőszobába vagy a konyhába,
– hanem imádságos lelkülettel, a liturgikus feleleteket fennhangon mondva, az énekekbe kapcsolódva vesztek részt.
– Amikor tiszteletünk jeleként állni szoktunk, akkor a szobátokban ti is felálltok a székből,
– amikor pedig az áldozásra kerül sor, akkor szítsd fel a vágyat, hogy a köztünk is jelen levő Krisztussal találkozz.
– Érdemes meggyújtani egy gyertyát/mécsest a monitor mellett, ami Krisztus világosságát, és az általa nekünk hozott lelki világosságot, valamint a mi készségünket szimbolizálja.” (Thorday Attila)