(Augusztus 15) – Kirándulás a Cserhát festői tájain

2024. augusztus 15-én (csütörtökön) reggeli órákban indulunk Szegedről, Rókusi krt-i TESCO Extra parkolóból. Kirándulásunk első megállója Palócföld leglátogatottabb Mária kegyhelye: Mátraverebély-Szentkút. A népi hagyomány szerint 1091-ben fakadt Szentkút forrása László király lovának ugratása nyomán. A forrásnál azonban a Szűzanya is megjelent, karján a kis Jézussal, s ettől kezdve a forrás vize által történő csodás gyógyulások hosszú sorozata kezdődik. Az első testi gyógyulás pontos ideje nem állapítható meg, talán László király elhunyta (1095) és szentté avatása (1192) között történt. Vereb az 1220-as évektől szerepel oklevelekben, templomának az apostoli Szentszéktől már 1258-ban búcsú kiváltsága volt. Szentkútnak sok búcsús ünnepe van, sőt XI. Pius pápa 1926-ban kelt engedélye alapján a szentkúti kegytemplomban az év minden napján teljes búcsú nyerhető. A szentmisén és kegyhely bemutató után Palócföld egy másik gyöngyszeméhez is ellátogatunk. A Nógrád megyei kis falu Hollókő, a Cserhát dombjai között megbúvó település a népi építészetéről, népművészetéről és évszázadok óta élő hagyományairól ismert világszerte, széleskörű ismertségéhez hozzájárul, hogy 1989-ben Magyarországon elsők között került fel az UNESCO világörökség listájára. A délutánt a hollókői ófaluban töltjük el. Lehetőség nyílik a falu fölötti sziklára épült középkori vár megtekintésére is. Késő délután indulunk haza. Szegedre érkezés az esti órákban várható.

Részvételi díj: 19.900 Ft/fő, amely tartalmazza az útiköltséget és az idegenvezetés díját.

A részvételi díj nem tartalmazza a belépőket, az ebéd árát és az utasbiztosítás díját!

Belépő:

Hollókői vár: felnőtt jegy: 3.000 Ft/fő, kedvezményes jegy: 2.000 Ft/fő

Ebéd Mátraverebély-Szentkúton: 2.900 Ft/fő

Felszállási lehetőség: Szegeden, Algyőn, Hódmezővásárhelyen, Makón, Kiskunfélegyházán, Kecskeméten és M0-ás mentén

MID Travel: Közösségben utazunk!