Kiállítás készül az 1937/38-as kettős szentév szegedi eseményeiből

Kiállítás készül az 1937/38-as kettős szentév szegedi eseményeiből – ehhez kérjük a szegediek segítségét!

A városban és annak környékén az 1937/38-as kettős Szentév alkalmából számos eseményt és ünnepséget szerveztek. Ez időtáj lett felszentelve az újszegedi Lourdesi-barlang és Mária oltár, ekkor szervezték az Egyházmegyei Eucharisztikus Napokat, illetve 1938 júniusában járt városunkban a Szent Jobb és az ereklyét szállító Aranyvonat. Több ezren vehettek részt az Eucharisztikus Kongresszuson Budapesten, amelyről minden bizonnyal sok fényképpel-emlékkel érkeztek haza.

Kérjük mindazokat, akik birtokában vannak olyan fényképeknek, melyek az említett események bármelyikén készült, vagy vélhetően kapcsolódik hozzájuk, hogy július 20-ig jelentkezzenek Serfőző Levente atyánál személyesen vagy a 20/220-6916-os telefonszámon. Segítségüket előre is köszönjük!